w podróży

Piękna Warszawa o zachodzie słońca

W weekend z racji ładnej pogody wybrałam się na większy spacer po Warszawie. Zamiarem było odpocząć. Psychicznie i fizycznie, ale czuję, że nie do końca osiągnęłam swój cel. Narobiłam za to dużo zdjęć pięknej Warszawy o zachodzie słońca., którymi bardzo chcę się z Wami podzielić.

Zaczęłam od przejścia mostem Poniatowskiego na tak zwaną Poniatówkę, czyli plażę gdzie latem mieszkańcy lubią wypoczywać i przede wszystkim imprezować. No i można tam legalnie pić alkohol, co chętnie jest wykorzystywane. W niektórych przypadkach aż za bardzo. Podchmieleni kolesie, wydzierający się i zostawiający śmieci wmieszane w piasek to nie jest najlepsza wizytówka. Dlatego moje leżakowanie, podziwianie gumowej kaczki na Wiśle i czytanie książki zostało brutalnie przerwane. Schowałam więc koc do plecaka, otrzepałam sandały i wynajęłam rower, którym udałam się ścieżką przyrodniczą wzdłuż brzegu.

Po drodze starałam się uwiecznić piękne widoki, co oznaczało zatrzymywanie się co kilka minut i wyciąganie aparatu i ponowne go chowanie. Bardzo chciałam zdążyć na zachód słońca będąc na moście, ale gdy dojechałam do Świętokrzyskiego było jeszcze na tyle wysoko, że bardziej opłacało się przedłużyć przejażdżkę. Dojechałam do plaży przy przystani, ale była zatłoczona i mokra. Zawróciłam na most Śląsko-Dąbrowski, który prowadzi wprost na starówkę. Przechadzałam się niespiesznie i tylko rozpędzone samochody i trzeszczące tramwaje zaburzały cały ten romantyczny klimat. W kilku innych miastach Europy kładka dla ludzi jest usytuowana poniżej mostu albo nad i nie jest się narażonym na przypadkowe rozjechanie, przejście jest w spokoju i w mniejszym hałasie. Mam nadzieję, że kiedyś tak tutaj właśnie będzie.

Już wiele takich samotnych wypraw po mieście mam za sobą, ale wcześniej ich tak nie uwieczniałam. A szkoda, bo jest tutaj co oglądać i doświadczać a później to tutaj przedstawiać. A odnośnie ścieżki rowerowej wzdłuż Wisły to chyba nawet stworzę kiedyś osobny wpis, bo trasa godna polecenia. Teraz jest lato, więc pewnie wiele nadrobię i dużo jeszcze w tym mieście odkryję.

20160618_165918 DSC07987 DSC07993 DSC07995 DSC08000 DSC08002 DSC08005 DSC08007 DSC08010 DSC08011 DSC08014 DSC08017 DSC08018 DSC08020

 • Naprawdę widać, że chwytanie tych kadrów sprawiło Ci przyjemność:) Ja lubię Warszawę, pewnie dlatego, że mam tam przyjaciela, który zawsze pokaże mi jej drugie oblicze:)

  • Mieszkam w Warszawie już ponad dwa lata, ale jest tu jeszcze tyle do odkrycia dla mnie. I jest to betonowe centrum, ale i urocze parki, stare kamieniczki, brukowane uliczki, lasy, rzeka, nawet jeziorko. Każdy w tym mieście może znaleźć coś dla siebie.

 • Warszawa.. i inne miasta zupełnie inaczej wyglądają za dnia i nocą..

  • To prawda. Zwłaszcza jak budynki są podświetlone.

 • Długo przekonywałam się do tego miasta, ale jak się już z nią „oswoiłam” to naprawdę chętnie tam przyjeżdżam by odwiedzić znajomych, iść na wystawę itp. A zdjęcia bardzo ładne.

  • Warszawa jest bardzo urozmaicona, więc każdy może coś dla siebie wyciągnąć. Wystarczy być nieco otwartym i ciągle odkrywać nowe zakątki.

 • Oczami Humanistki

  Jakbym zobaczyła taką super kaczuchę na wodzie to pewnie bym myślała, że mam zwidy :) Niektórzy to umieją się kulturalnie napić alkoholu, ale część osób dalej nie umie z tego korzystać i tylko przeszkadza tym innym. Ja akurat jeżdżę sobie ścieżką rowerową nad Odrą we Wrocławiu ;) Jak wybiorę się wreszcie do Warszawy to będę musiała pójść na tę słynną warszawską plażę. Piękne zdjęcia zrobiłaś!
  Pozdrawiam serdecznie :)

  • Kaczucha wymiata. Jest jeszcze papierowy statek, ale w innym miejscu na Wiśle i nieco mniejszych rozmiarów. Ścieżki rowerowe wzdłuż rzeki to super sprawa.

 • Ola

  Latem Warszawa nabiera niesamowitego uroku :) Uwielbiam wieczorkiem pójść do jakiegoś baru na Wiśle i wypić zimną lemoniadę. W takie dni jak dzisiaj, kiedy żar leje się z nieba taka wyprawa nad Wisłę jest idealna :) Tylko szkoda, że zamiast takich plażowych, choćby i płatnych, toalet brak. Tylko toitoie, niestety ;)

  • Latem Warszawa jest chyba najprzyjemniejsza, a to ze względu na przebywanie na zewnątrz. Spacerowanie, przesiadywanie na brzegi i obserwowanie co dzieje się wokoło. No, ale z tymi toaletami to mogliby bardziej pomyśleć :)

 • Uwielbiam odkrywać Warszawę na nowo. Nawet nie wiedziałam, że po Wiśle pływa taka fajna kaczka. :D

  • Warszawa jest taka różnorodna i o każdej porze roku potrafi zaskoczyć. Teraz taką kaczką ;)

email marketing powered by FreshMail
 

email marketing powered by FreshMail